Oświetlenie w mieszkaniu i Metoda 5 - 7

  • Data dodania: 30.08.2022
  • Tagi: oświetlenie, plan mieszkania, projekt mieszkania Lublin
Blog


Oświetlenie w mieszkaniu i Metoda 5 - 7

Jeden punkt światła na suficie, wieczny półmrok i cienie? Nie musi tak być. Planując zakup mieszkania i tworząc jego projekt powinieneś zwrócić uwagę na kilka uniwersalnych zasad związanych z oświetleniem.

4 kategorie oświetlenia i każda inna

  1. Po pierwsze, urządzając nowe mieszkanie potrzebne będzie żródło do generalnego oświetlenia pomieszczenia, takie jak lampa sufitowa.
  2. Potrzebne będzie również oświetlenie zadaniowe do określonych czynności, takie jak lampka nocna w sypialni do czytania przed snem.
  3. Nie pomiń oświetlenia akcentującego, aby zwrócić uwagę na określone elementy w salonie, takie jak kinkiety ścienne lub lampy podłogowe. Światła akcentujące są szczególnie ważne, aby zapewnić wystarczającą ilość światła, aby można było wyłączyć górne światło i stworzyć odpowiedni dla sytuacji nastrój w pomieszczeniu.
  4. Na koniec światło dekoracyjne jak małe przyciemniane lampki i budujące nastrój świece.


Temperatura barwy światła w mieszkaniu

Działamy w synchronizacji z naturą. Rano światło jest jasne, bielsze i dodaje nam energii, a wieczorem cieplejsze światło pozwala przygotować się do odpoczynku w nocy.
Wybór odpowiedniej żarówki temperaturowej do domu to kolejna złota zasada oświetlenia. Domy powinny być oświetlone bardziej żółtym światłem, między 2700 a 3000 w skali Kelvina. Kiedy jesteśmy w pracy w ciągu dnia, nasze ciała oczekują jaśniejszego, bielszego światła, które doda nam energii, więc biura są oświetlone chłodniejszym, niebieskim światłem około 4000.

Światło kierowane - ozdoba mieszkania

Zaletą posiadania wielu różnych źródeł światła jest to, że możesz kierować nim uwagę w najważniejsze miejsca pomieszczeń. Na przykład w salonie możesz potrzebować mniejszych świateł do oświetlania obrazów, jasnej lampki do czytania oraz nastrojowej ciepłej lampy dla intymnych chwil.

Metoda 5 - 7 w planowaniu oświetlenia

Dobrym startem jest zaplanowanie w każdym pomieszczeniu od 5 do 7 punktów oświetlenia. Niektórzy zalecają nawet 9. Przejdź się po pokoju i wyobraź je sobie jak mogłoby wyglądać i zmieniać się z wykorzystaniem światła. Dobrą zasadą jest, aby w każdym pomieszczeniu było przynajmniej po jednym świetle z każdej kategorii opisanej w pierwszym akapicie. Jeżeli dobrze wykonasz planowanie


AmFuture Agencja Nieruchomości Lublin - biuro@amfuture.pl



Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.