Przygotuj mieszkanie do zimy

  • Data dodania: 07.11.2022
  • Tagi: Mieszkanie, Mieszkanie Lublin
Blog


Przygotuj mieszkanie do zimy

Jesienna słota i spadająca temperatura za oknami to najwyższy czas, aby zadbać o swoje lokum. Przygotuj mieszkanie do zimy, wykorzystując sprawdzone, tanie i łatwe sposoby.

Zabezpieczenie okien

Posiadasz nowoczesny system ogrzewania, a mimo to w Twoim mieszkaniu panuje nieprzyjemny chłód? Zadbaj o komfort cieplny przez cały sezon zimowy i zajmij się nieszczelnymi oknami.
Zimne powietrze przedostaje się do Twojego mieszkania przez szpary w stolarce okiennej, co może powodować wychładzanie pomieszczeń. Sposobem na rozwiązanie tego problemu z pewnością nie jest dogrzewanie wnętrz, które spowoduje tylko wzrost opłat za zużycie medium. Znacznie lepszym pomysłem jest uszczelnienie okien. Do tego celu możesz wykorzystać samoprzylepne uszczelki, które zamontujesz przy użyciu silikonu.

Pomyśl także o drzwiach wyjściowych, szczególnie jeśli Twoje mieszkanie znajduje się na parterze. Możesz położyć przy szparze między drzwiami i podłogą specjalną piankę lub pluszowy stoper, który zabezpieczy wnętrze przed przeciągami. Sprawdzonym rozwiązaniem jest również zakup tanich dywanów do pomieszczeń, które świetnie izolują stopy od podłoża.

To proste metody, przy pomocy których w Twoim mieszkaniu będzie ciepło przez cały sezon zimowy.

Zmiana trybu okien

Prawidłowa regulacja okien na zimę to jeden ze sposobów na to, aby uniknąć płacenia horrendalnych kwot za ogrzewanie, nawet niewielkiego mieszkania. Nowoczesne okna z PCV to gwarancja odpowiedniej izolacji w zimie i dobrej wentylacji w okresie wiosny czy lata. Pomocne w tym okazują się znajdujące się na nich nawiewniki, ustawiane w trybie lato-zima. Jeśli posiadasz nowe, plastikowe okna, możesz przełączyć je na jeden z wyżej wymienionych trybów, w czasie zmieniających się pór roku. Regulacja okien na zimę wymaga przesunięcia niewielkiego elementu w ramie okiennej, który widoczny jest po jego otwarciu. Dociska on uszczelki, przy pomocy rolki regulującej w formie bolca. To właśnie ten niewielki element pozwoli Ci kontrolować stopień rozszczelnienia okien i zmienić przepływ powietrza

Niskie temperatury na zewnątrz nie powinny zniechęcić Cię do regularnego wietrzenia mieszkania. W ramach trybu zimowego możesz przestawić bolec o 90 stopni. Ta łatwa regulacja okien na zimę, zapewni Ci komfort cieplny, kiedy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej kilku stopni Celsjusza.

Postaw na rolety i grube zasłony

W Twoim mieszkaniu znajduje się duża ilość okien, przez które wydostaje się ciepło z pracujących całą dobę grzejników? Rozwiąż ten problem przy pomocy najprostszych metod!
Zmontuj rolety lub powieś w oknach grube zasłony. To świetne i sprawdzone rozwiązanie. Nowoczesne rolety w oknach to skuteczna ochrona przed chłodem w mieszkaniu, ponieważ produkty te zatrzymują zimne powietrze, usiłujące dostać się do Twojego lokum przez szyby okienne. Nie stanowiące najmniejszego problemu zasłonięcie okien w zimie grubymi kotarami pomoże Ci także ograniczyć ilość zużywanej energii, potrzebnej na szybkie i skuteczne podniesienie temperatury w posiadanych przez Ciebie pomieszczeniach. Jeśli Twoje lokum znajduje się w pomieszczeniu z dużymi oknami, to wyżej wymieniony sposób na ogrzanie mieszkania w zimie staje się koniecznością.
Okna niezabezpieczone roletami lub zasłonami to miejsce, przez które przedostaje się zimne powietrze a ucieka ciepłe.

Ustaw kaloryfer na optymalną temperaturę

Jeśli należysz do osób, które płacą spore rachunki za ogrzewanie mieszkania, z pewnością popełniasz podstawowy błąd. W czasie panowania niskich temperatur na zewnątrz, musisz zadbać o to, aby w pomieszczeniu była stała temperatura. Najlepiej 21 stopni Celsjusza. Tanie i skuteczne ogrzewanie mieszkania zimą polega na pozostawieniu włączonego grzejnika przez całą dobę. Tylko wówczas możesz mieć pewność, że temperatura we wszystkich pomieszczeniach będzie identyczna, a Ty unikniesz takiego problemu, jak wychłodzenie mieszkania w zimie.

Możesz zyskać więcej energii cieplnej, przyklejając folię aluminiową na ścianie, bezpośrednio za grzejnikiem. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu ciepło emitowane przez grzejnik, nie będzie uciekało na zewnątrz pod parapetem, tylko odbijając się od folii, skieruje się w stronę zajmowanych przez Ciebie pomieszczeń.

Unikaj pozostawiania nieogrzanego mieszkania przez wiele godzin w ciągu doby. Później potrzeba będzie zużyć więcej energii, by je ogrzać.

Podsumowanie

Pogarszająca się aura to sygnał do tego, aby rozpocząć przygotowanie mieszkania do zimy. Kilka prostych i tanich trików pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, a jednocześnie zapewni Ci komfort przebywania w ciepłych i prawidłowo wentylowanych pomieszczeniach mieszkalnych.


Chcesz sprzedać lub kupić nieruchomość?

Zadzwoń do nas i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić!

Tel: +48 666 472 555
Email: [email protected]


Obraz autorstwa vectorjuice na Freepik

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.